Jak jsme zvládli naše první Vánoce s tričky v nabídce?

Hekticky. Letos jsem konečně do e-shopu po dlouhých měsících přidala trička a splnil se mi tak malý sen prodávat oblečení s vlastními motivy. Designy mohly konečně z malých odznáčků přesedlat na větší formát a těm složitějším obrázkům škončila doba vyčkávání v šuplíku. Moje nadšení z nošení popkulturních triček přeteklo do obchodní sféry a lidi začali nosit mé nápady na hrudi.

Proč mluvím o sobě? Protože WOOWOO.cz jsem hlavně já – Yuffie. Mám štěstí, že mám po ruce skvělé lidi, kteří mě v mých záměrech podporují a nezřídka mi pomáhají, ale obchod, motivy a veškerý pseudomarketing mám na triku já (na triku, chápete? Meta vtip!).  Někdy je tak zvládání chodu obchodu náročnější než jsem předpokládala.

Vánoce tedy pro mě byly malou zkouškou ohněm. Čekala jsem větší nápor objednávek, zároveň jsem se ale snažila na všechny situace připravit. Jenže na některé věci se prostě nepřipravíte.

Tisk triček objednávám u externího zdroje, proto je dodací lhůta 14 dní. Rezervu nechávám jak sobě, tak tiskárně, a chci, aby zákazník byl o delším dodání informován. Proto jsem už včasně na FB vyhlašovala uzavírání objednávkových vln, aby nikdo nebyl zklamaný a dárky přišly včas. Nicméně vánoční panika začíná kolem patnáctého prosince a ta samozřejmě dopadla i na můj e-shop.

Objednávky chodily i týden před Vánoci a já intenzivně pracovala na tom, aby se zboží stihlo u tiskárny objednat včas a já je odeslala nejpozději v pondělí. Objednávání tisku na poslední chvíli prokládaly e-maily netrpělivých zákazníků a já na pár sekund zaváhala, jestli mají tyhle stresy vůbec smysl. Jenže vzdávat se je nuda, a tak jsme spolu s pomocí blízkých dali do kupy pozdní objednávky a vyslaly je na cestu ke svým novým majitelům.

Od dobrého konce nás dělilo už jediné – trička z posledních objednávek, které nám kvůli malé chybě z nepozornosti nedorazily. Možnosti byly dvě – napsat zákazníkům s omluvou, že je na objednávku triček pozdě, nebo nespoléhat na poštu a jet si pro těch pár triček do tiskárny autem. Byť to nebylo zrovna ekonomické rozhodnutí, nasedla jsem v sobotu ráno do auta a jela pro chybějící kusy. Beru to pozitivně – zase jsem poznala nový kus Moravy.:) I když jsem ten den vypadal zhruba takhle:

Zkoušku ohněm zakončily v pondělí nelidské fronty na poště a já si poté konečně mohla dát volno. Nebo nemohla? Do Vánoc zbývaly tři dny a na e-mail stále chodily dotazy na trička. Sáhla jsem po poslední možnosti, dala zákazníkům možnost dárkových kuponů a finálně uzavřela předvánoční stresy. Pokud jste tedy našli letos pod stromečkem tričko od WOOWOO.cz, ze srdce doufám, že udělalo upřímnou radost. Pro příští rok už jsem připravena najít si brigádníky, snad ale letos naše snaha dostat k vám trička včas, nepřišla vniveč. A tak vám na závěr poděkuju za podporu i za zájem a věřím, že se k nám budete nejen na Vánoce opět vracet. Záleží mi totiž na tom, abyste byli s nákupem u nás spokojeni.

Jana „Yuffie“ Kilianová

WOOWOO.cz

Zdroje gifů:

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: